İlçe taksilerinin şehir merkezinde çalışmasının taksici esnafını zor durumda bıraktığını belirten Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, İzmir’in dış ilçelerinden kent merkezine gelerek çalışmasının önüne geçmek adına öneride bulundu.

İlçe taksilerinin İstanbul ve Ankara’daki gibi sarı yerine farklı renklere boyanarak, kent merkezindeki vatandaşların bu ayrımı fark edeceğini savunan Pala, “İzmir metropol dışındaki merkeze uzak ilçelerde gereğinden fazla taksi ihalesi yapılıyor. Bu da ilçedeki taksilerin kent merkezinde çalışmasına neden oluyor.

Bayraklı, Çiğli, Gaziemir gibi merkez ilçelerde bu konuda ciddi sorunlar yaşanıyor. İstanbul ve Ankara bu sistemi uyguluyor. Şehir merkezi dışındaki taksiler diğerlerinden farklı renklere boyanıyor. Böylece vatandaşlar da ayırt edebiliyor. Bu konuda tek yetkili İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası. Biz ilçe araçlarında renk değişikliği yapılmasını ısrarla hatırlatıyoruz. Taksi plakası aldığı ilçede görev yapmayan bir iki aracın plakası iptal edilirse tüm ilçe araçları için bu yaptırım olacaktır” dedi.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir