Kaza Pendik Tem bağlandı yolu Sabiha Gökçen sapağında saat 13.00’da meydana geldi. Havaalanı istikametine seyreden İsa Bolelli yönetimindeki 34 TBY 81 plakalı taksi, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda direksiyon hâkimiyetini kaybederek emniyet şeridinde bekleyen 34 HJ 8685 plakalı minibüse çarptı.

Taksinin sürücüsü Bolelli, aracın içerisinde sıkıştı. İhbar üzerine ol@y yerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi geldi. Sağlık ekipleri yaralıya ilk müdahaleyi sıkıştığı taksinin içerisinde yaptı. Ağır yaralı sürücü İsa Bolelli itfaiye erleri tarafından aracın içerisinden çıkartıldı. Yaralı, ambulans ile Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

TAKSİCİLER TEPKİ GÖSTERDI

Kazayı duyan diğer taksiciler de olay yerine gelerek araçların yol kenarında bekleme yapmasından yakındı. Taksici Nurullah Güneş, “Burada daima sağ tarafta bekleyen aræçlardan kazalar meydana geliyor. Bundan 1 sene önce de 2 kişinin ölümüne neden olan bir trafik kazası oldu. Biz Sabiha Gökçen Havaalanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi olarak, bununla ilgili büyükşehir belediyesine dilekçe de verdik. İnsanlar park yasağı, durulmaz, beklenilmez yasağı olmasına rağmen insanlar sırf yakınlarını, akrabalarını havaalanından almak için buralarda bekleme yapıyorlar” dedi.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir